Izolacja przeciwwilgociowa pionowa i pozioma fundamentów, piwnic, ścian murowanych i betonowych

Izolacja przeciwwilgociowa pionowa i pozioma – ekspertyza, projekt, wykonanie i gwarancja

Jaką izolację poziomą i izolację pionową zastosować do izolacji muru, fundamentu, piwnicy, basenu, tarasu, balkonu? Szczelna przeciwwilgociowa izolacja pozioma i pionowa jest równie ważna jak mocny fundament. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentu to jednocześnie zabezpieczenie antykorozyjne ścian i całego budynku. Wilgoć w murach i woda w piwnicy to częste przyczyny takich problemów jak: zagrzybiona ściana, zawilgocony i zagrzybiony dom. Wraz ze wzrostem wilgotności materiałów budowlanych wzrasta ich przewodność cieplna, a co za tym idzie, zmniejsza się opór cieplny przegród z nich wykonanych. Rosną więc koszty ogrzewania budynku, a dodatkowo koszty eksploatacji obejmujące: osuszanie i odgrzybianie ścian, odwadnianie piwnic, itp. Cena izolacji przeciwwilgociowej może być teoretycznie niska, jednak usuwanie skutków zalania domu i zawilgocenia murów wielokrotnie droższe.

Izolacja powinna być prawidłowo wykonana i skuteczna. Stosowany przy większym napływie wody, drenaż opaskowy obniża poziom wody przy budynku jednak nie zastąpi prawidłowo wykonanej izolacji wodoszczelnej i przeciwwilgociowej. Ciągłe wypompowywanie wody przy nieprawidłowo wykonanym drenażu może dodatkowo spowodować powstawanie pustek pod fundamentami i pękanie budynku. Problem jest złożony, wymaga kompleksowych rozwiązań oraz praktycznie sprawdzonej wiedzy.

Producent materiałów budowlanych zapewnia zgodność materiałów z normami. Projektanta i przedstawiciela handlowego prosimy zapytać o gwarancję jaką daje na proponowane rozwiązania? My stosujemy sprawdzone praktycznie i dopracowane przez nas technologie, a na wykonane roboty izolacyjne udzielamy odpowiedniej gwarancji.

Nasza oferta obejmuje kompleksowe zabezpieczenie przeciwwilgociowe piwnic, ścian, fundamentów, tarasów, balkonów, basenów, konstrukcji betonowych, żelbetowych oraz murowanych. W zakres robót, w zależności od potrzeb, wchodzić może między innymi:

Inwestorom i projektantom nowych budynków oferujemy "System Kompleksowej Hydroizolacji - IS" w skrócie SKH-IS. System ten obejmuje kompleksowe wykonanie izolacji wodoszczelnej i przeciwwilgociowej piwnic i fundamentów a w razie potrzeby hydroizolację balkonu, tarasu, basenu, szamba itd. W uzupełnieniu do systemu SKH-IS możemy dodatkowo zaoferować wykonanie izolacji termicznej fundamentów i posadzek piwnic styrobetonem, pianobetonem, styropianem XPS lub styropian ekstrudowany XPS (styrodur) w korzystnych cenach.